
SRAM Red AXS Crankset Speed: 12 Spindle: 28.99mm BCD: Direct Mount 46/33 DUB 170mm Black Road
- TECH SPECS
| BCD | Direct Mount SRAM 8 Bolt |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 45mm |
| Teeth | 46/33 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 170mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Speed | 12 |
| Drivetrain Spacing | Road |
- TECH SPECS
| BCD | Direct Mount SRAM 8 Bolt |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 45mm |
| Teeth | 46/33 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 170mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Speed | 12 |
| Drivetrain Spacing | Road |
$743.00
SRAM Red AXS Crankset Speed: 12 Spindle: 28.99mm BCD: Direct Mount 46/33 DUB 170mm Black Road—
$743.00
Description
- TECH SPECS
| BCD | Direct Mount SRAM 8 Bolt |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 45mm |
| Teeth | 46/33 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 170mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Speed | 12 |
| Drivetrain Spacing | Road |











