
Schwalbe Tacky Chan Tire - 29 x 2.40 Tubeless Folding BLK Evolution Line Super Downhill Addix Ultra Soft E-50
- TECH SPECS
| model | Tacky Chan Super DH E50 |
| size | 29" |
| width | 2.4" |
| compound | Addix Ultra Soft |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1320g |
- TECH SPECS
| model | Tacky Chan Super DH E50 |
| size | 29" |
| width | 2.4" |
| compound | Addix Ultra Soft |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1320g |
$37.80
Original: $108.00
-65%Schwalbe Tacky Chan Tire - 29 x 2.40 Tubeless Folding BLK Evolution Line Super Downhill Addix Ultra Soft E-50—
$108.00
$37.80Description
- TECH SPECS
| model | Tacky Chan Super DH E50 |
| size | 29" |
| width | 2.4" |
| compound | Addix Ultra Soft |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1320g |











