
Quality Wheels Value Single Wall Series Coaster Brake Rear Wheel
| Rear Axle | 3/8" Threaded x 124mm |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Cassette Body Type | 3 Prong Cog |
| Valve | Schrader |
| Wheel Size | 26", 700c |
| Defined Color | Silver |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Coaster Brake |
| Rear Axle | 3/8" Threaded x 124mm |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Cassette Body Type | 3 Prong Cog |
| Valve | Schrader |
| Wheel Size | 26", 700c |
| Defined Color | Silver |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Coaster Brake |
Original: $95.00
-65%$95.00
$33.25Description
| Rear Axle | 3/8" Threaded x 124mm |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Cassette Body Type | 3 Prong Cog |
| Valve | Schrader |
| Wheel Size | 26", 700c |
| Defined Color | Silver |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Coaster Brake |











