
Quality Wheels Value Double Wall Series Front Wheel - Black - 650b QR x 100mm, Center-Lock
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 16, 21 |
| Wheel Size | 26", 650b, 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm, QR x 100mm |
| Tire Type | Clincher, Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc, Rim Brake |
| Valve | Presta, Schrader |
| Designed for ebike | Yes |
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 16, 21 |
| Wheel Size | 26", 650b, 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm, QR x 100mm |
| Tire Type | Clincher, Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc, Rim Brake |
| Valve | Presta, Schrader |
| Designed for ebike | Yes |
Original: $89.00
-65%$89.00
$31.15Description
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 16, 21 |
| Wheel Size | 26", 650b, 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm, QR x 100mm |
| Tire Type | Clincher, Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc, Rim Brake |
| Valve | Presta, Schrader |
| Designed for ebike | Yes |











