
Quality Wheels Shimano QC300 / WTB ST i30 Rear Wheel - 29" QR x 135mm Center-Lock HG 11 MTN BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Original: $169.00
-65%$169.00
$59.15Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |











