
1 / 2
Quality Wheels DT 350/DT XM481 Front Wheel
Full DT Swiss equipped all mountain wheel built to complete DT's offering with the available Superboost 157mm rear option. 30mm inner rim width maximizes performance of today's trail and enduro tires. DT Swiss hub is modular for easy cleaning and serviceability.Installed tubeless ready tape 6-bolt disc hub 30mm Inner rim width
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Full DT Swiss equipped all mountain wheel built to complete DT's offering with the available Superboost 157mm rear option. 30mm inner rim width maximizes performance of today's trail and enduro tires. DT Swiss hub is modular for easy cleaning and serviceability.Installed tubeless ready tape 6-bolt disc hub 30mm Inner rim width
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Select Tire Size
From $115.15
Original: $329.00
-65%Quality Wheels DT 350/DT XM481 Front Wheel—
$329.00
$115.15Description
Full DT Swiss equipped all mountain wheel built to complete DT's offering with the available Superboost 157mm rear option. 30mm inner rim width maximizes performance of today's trail and enduro tires. DT Swiss hub is modular for easy cleaning and serviceability.Installed tubeless ready tape 6-bolt disc hub 30mm Inner rim width
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |











