
Maxxis Grifter Tire - 20 x 2.10 Clincher Folding Black Dual EXO
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| TPI | 120 |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Intended Use | BMX |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 20 x 2.1 |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| TPI | 120 |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Intended Use | BMX |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 20 x 2.1 |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
Description
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| TPI | 120 |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Intended Use | BMX |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 20 x 2.1 |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |














