
Maxxis Forekaster Tire 29x2.6" 3CT/EXO/TR
- TECH SPECS
| model | Forekaster EXO |
| size | 29" |
| width | 2.6" |
| compound | 3C MaxxTerra |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1035g |
- TECH SPECS
| model | Forekaster EXO |
| size | 29" |
| width | 2.6" |
| compound | 3C MaxxTerra |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1035g |
$36.40
Original: $104.00
-65%Maxxis Forekaster Tire 29x2.6" 3CT/EXO/TR—
$104.00
$36.40Description
- TECH SPECS
| model | Forekaster EXO |
| size | 29" |
| width | 2.6" |
| compound | 3C MaxxTerra |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1035g |














