
Maxxis Assegai Tire 27.5x2.5" DH/3CG/TR/WT E50
- TECH SPECS
| model | Assegai DH WT E50 |
| size | 27.5" |
| width | 2.5" |
| compound | 3C MaxxGrip |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1389g |
- TECH SPECS
| model | Assegai DH WT E50 |
| size | 27.5" |
| width | 2.5" |
| compound | 3C MaxxGrip |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1389g |
$105.00
Maxxis Assegai Tire 27.5x2.5" DH/3CG/TR/WT E50—
$105.00
Description
- TECH SPECS
| model | Assegai DH WT E50 |
| size | 27.5" |
| width | 2.5" |
| compound | 3C MaxxGrip |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1389g |














