
DT Swiss M 462 Rim - 27.5" Disc Black 28H
DT Swiss M 462 Rim - 27.5" Disc Black 28H. M 462 Rim
- TECH SPECS
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Defined Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Valve | Presta |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |
| Weight | 480 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub Drilling | 28 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 565 |
DT Swiss M 462 Rim - 27.5" Disc Black 28H. M 462 Rim
- TECH SPECS
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Defined Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Valve | Presta |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |
| Weight | 480 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub Drilling | 28 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 565 |
$40.60
Original: $116.00
-65%DT Swiss M 462 Rim - 27.5" Disc Black 28H—
$116.00
$40.60Description
DT Swiss M 462 Rim - 27.5" Disc Black 28H. M 462 Rim
- TECH SPECS
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Defined Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Valve | Presta |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |
| Weight | 480 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub Drilling | 28 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 565 |











