
DT Swiss ERC 1400 DiCut 45 Front Wheel - 700 12 x 100mm Center-Lock Black
- TECH SPECS
| size | 700c |
| front/rear | front |
| rim | ERC 1400 45 db |
| hub | Dicut 240 EXP |
| axle/spacing (mm) | 12x100 |
| hole | 24h |
| spoke | bladed |
| nipple | alloy |
| color | carbon/black |
| weight | 690g |
- TECH SPECS
| size | 700c |
| front/rear | front |
| rim | ERC 1400 45 db |
| hub | Dicut 240 EXP |
| axle/spacing (mm) | 12x100 |
| hole | 24h |
| spoke | bladed |
| nipple | alloy |
| color | carbon/black |
| weight | 690g |
$387.76
Original: $1,107.90
-65%DT Swiss ERC 1400 DiCut 45 Front Wheel - 700 12 x 100mm Center-Lock Black—
$1,107.90
$387.76Description
- TECH SPECS
| size | 700c |
| front/rear | front |
| rim | ERC 1400 45 db |
| hub | Dicut 240 EXP |
| axle/spacing (mm) | 12x100 |
| hole | 24h |
| spoke | bladed |
| nipple | alloy |
| color | carbon/black |
| weight | 690g |











