
CST BFT Tire 24x4.0" Black
- TECH SPECS
| Model | BFT |
| Size | 24" |
| Width | 4.0" |
| Casing | Single Ply |
| TPI | 60 |
| Compound | Single |
| Bead | Non-folding |
| Type | Non-tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 1278g |
- TECH SPECS
| Model | BFT |
| Size | 24" |
| Width | 4.0" |
| Casing | Single Ply |
| TPI | 60 |
| Compound | Single |
| Bead | Non-folding |
| Type | Non-tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 1278g |
Original: $48.00
-65%$48.00
$16.80Description
- TECH SPECS
| Model | BFT |
| Size | 24" |
| Width | 4.0" |
| Casing | Single Ply |
| TPI | 60 |
| Compound | Single |
| Bead | Non-folding |
| Type | Non-tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 1278g |











