
7iDP Project 23 Fiber Glass Full Face Helmet S 55 - 56cm Glacier Green/Black
- TECH SPECS
| Misc | Glacier Green/Black |
| Primary Color | Green |
| Size | S |
| Core | No |
| Helmet sizing in cm | 55 - 56cm |
| Integrated Light | No |
| Visor | Yes |
| Impact Protection System | S.E.R.T. |
| Certification | CPSC EN1078 ASTM F1952-15 DH |
- TECH SPECS
| Misc | Glacier Green/Black |
| Primary Color | Green |
| Size | S |
| Core | No |
| Helmet sizing in cm | 55 - 56cm |
| Integrated Light | No |
| Visor | Yes |
| Impact Protection System | S.E.R.T. |
| Certification | CPSC EN1078 ASTM F1952-15 DH |
$91.00
Original: $259.99
-65%7iDP Project 23 Fiber Glass Full Face Helmet S 55 - 56cm Glacier Green/Black—
$259.99
$91.00Description
- TECH SPECS
| Misc | Glacier Green/Black |
| Primary Color | Green |
| Size | S |
| Core | No |
| Helmet sizing in cm | 55 - 56cm |
| Integrated Light | No |
| Visor | Yes |
| Impact Protection System | S.E.R.T. |
| Certification | CPSC EN1078 ASTM F1952-15 DH |











